Jak wygląda transport zwłok z Anglii?

Jak wygląda transport zwłok z Anglii?

W Anglii mieszka bardzo dużo Polaków, a to sprawia, że regularnie kursują kierowcy w tym kierunku. Dzięki temu procedura transportu zwłok jest skrócona do minimum. Tak samo znacznie łatwiej jest pozyskać wszystkie niezbędne dokumenty, które umożliwią transport zwłok Anglia jest krajem, który zamieszkuje ponad 900 000 tysięcy Polaków.

Transport ciała do kraju z Anglii


Transport urn z prochami lub zwłok powinien przebiec bez żadnych problemów, jeżeli jest nadzorowany przez prawdziwych fachowców. Wiele zmiennych ma wpływ na ceny, ale z reguły zaczynają się one od 8000 tys. zł. W zależności od konkretnego przypadku różny jest cennik sprowadzenia zwłok do Polski. Koszty w szpitalach, rodzaj trumny oraz odległość to czynniki, które mają w tym wszystkim największe znaczenie. W cenie zawarte są przede wszystkim opłaty za formalności, czyli odprawy konsularne, uzyskanie dokumentów oraz tłumaczenia dokumentów. Kluczowe jest również zapewnienie specjalistycznego karawanu pogrzebowego do transportu zwłok z Anglii. Osoba, która zleciła firmie sprowadzenie ciała do kraju, jest zobowiązana do uregulowania płatności. Taką osoby może być oczywiście współmałżonek, ale także rodzic lub ktoś z rodzeństwa. Trzeba jednak pamiętać, że osoba upoważniająca musi być koniecznie krewnym i to tylko z pierwszej linii pokrewieństwa. Bez spełnienia tego warunku niestety nie będzie możliwe uzyskanie zasiłku pogrzebowego, który obecnie wynosi 4000 zł. W trakcie rozmowy z opiekunem dyskutuje się nad kwestiami związanymi z płatnością.

Koszty sprowadzenia ciała


Koszty sprowadzenia ciała do Polski są naprawdę ogromne i nie wszyscy mogą sobie pozwolić na tak duży wydatek. Jednak istnieje dobre rozwiązanie tego problemu przygotowane przez większość zakładów pogrzebowych. Możliwe jest rozłożenie płatności na dogodne raty. Należy jednak pamiętać, że raty trzeba spłacać terminowo. Tylko w niektórych domach pogrzebowych wymagane są przedpłaty. W zdecydowanej większości można zapłacić, gdy ciało już zostanie sprowadzone do kraju. Warto zwrócić uwagę na fakt, że naród polski stanowi najliczniejszą grupę imigrantów w Wielkiej Brytanii. A jeżeli chodzi o język w Anglii to język polski jest drugi pod względem popularności. Nowe możliwości otworzyło Polakom przede wszystkim wstąpienie Polski do Unii Europejskiej. To spowodowało, że polscy pracownicy mogli wyjeżdżać na zachód do pracy i zarabiać dużo lepsze pieniądze za tę samą pracą. Utrata bliskiej osoby i żałoba to bardzo smutny czas. Ciężko jest racjonalnie myśleć w takiej sytuacji, dlatego warto skorzystać z pomocy zakładu pogrzebowego.5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Róża
6 dni temu

Bardzo trudny temat, rodzina musi czuć ogromny smutek, a do tego kwestie formalne związane z organizacją pogrzebu, współczuje każdej osobie, która się znalazła w takiej sytuacji.

firmy
3 godzin temu

Firmy działające na terenie różnych krajów – macie rozmach