Polski Zakład Pogrzebowy w Niemczech

Polski Zakład Pogrzebowy w Niemczech

O tym, że Polacy coraz częściej wyjeżdżają z kraju wiadomo nie od dziś. W poszukiwaniu swojego miejsca na świecie bardzo często wybierają Niemcy. Bywa tak, że kraj ten jest tylko przystankiem na pracę i zarabianie na życie w Polsce, jednak coraz częściej okazuje się, że chwilowa praca za granicą, stała się stałym miejscem zamieszkania. To w Niemczech niektóre osoby postanawiają zamieszkać, ułożyć sobie życie i założyć rodzinę.

Od śmierci nie ma ucieczki

Niezależnie od tego, czy ktoś przyjechał do Niemiec tylko w celach zarobkowych, czy na stałe, śmierć zawsze może się zjawić. Nieszczęśliwy wypadek lub choroba może zdarzyć się każdej osobie. Dlatego tak ważne jest, aby wiedzieć, jak wygląda międzynarodowa organizacja pogrzebu.

Organizacja pogrzebu w Niemczech czy w Polsce

Specyfika takiego pogrzebu może być skomplikowana. Jeśli zmarły przyjechał wyłącznie w celach zarobkowych, a jego najbliższa rodzina jest w Polsce, to jedyną opcją pozostaje zorganizowanie międzynarodowego transportu zwłok z Niemiec. Inaczej sytuacja będzie wyglądać w sytuacji, w której drugi człowiek miał przyjaciół, znajomych, kolegów z pracy w Niemczech. W takiej sytuacji bardzo często bliscy zmarłego chcą zorganizować ostatnie pożegnanie na terenie zamieszkania drugiej osoby, a rodzina domaga się sprowadzenia zwłok do Polski. Dla Polskiego Zakładu Pogrzebowego w Niemczech nie ma zadań niemożliwych. Osoba odpowiedzialna za zorganizowanie pogrzebu decyduje o tym, jak ma wyglądać forma pochówku. W takiej sytuacji trzeba odpowiedzieć na kilka pytań:

  • Gdzie Zmarły ma zostać pochowany?
  • Czy przetransportowane do Polski ma być ciało czy urna z prochami?
  • Czy ceremonia pogrzebowa ma odbyć się dla znajomych w Niemczech?

Odpowiedzenie na te trzy pytania sprawi, że Polski Zakład Pogrzebowy w Niemczech Glob Drejka będzie mieć pewność, czego dokładnie oczekuje rodzina i jak ma wyglądać przebieg całej uroczystości pogrzebowej.

Formalności pogrzebowe

Trudności językowe, skomplikowane prawo i stres sprawia, że rodzina może czuć się bardzo zagubiona przy międzynarodowej organizacji pogrzebu. Dlatego warto wybrać Polski Zakład Pogrzebowy w Niemczech, który zajmie się wszystkimi formalnościami oraz przetłumaczy wszelkie dokumenty z polskiego na niemiecki oraz z niemieckiego na polski. To ułatwi bardzo mocno czas żałoby, z jakim musi mierzyć się rodzina Zmarłego.2 thoughts on “Polski Zakład Pogrzebowy w Niemczech”

  • Tyle dobrego, że nigdy nie musiałem organizować eksportacji bliskiego z innego kraju. To musi się wiązać z dodatkowym stresem, a przy organizacji pogrzebu i tak samego stresu jest już dużo. Ja organizowałem pogrzeb w Kaliszu Pomorskim i tam organizowany był transport, ale z innego miasta, nie kraju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *