Jakie usługi pogrzebowe oferowane są w Bydgoszczy?

Jakie usługi pogrzebowe oferowane są w Bydgoszczy?

Bydgoszcz jest miastem, który leży w województwie kujawsko-pomorskim. Na jego terenie, którego powierzchnia wynosi 175,98 km 2 zamieszkuje około 350 tysięcy mieszkańców. W Bydgoszczy znajduję się 12 cmentarzy, do największych należą:

  • Cmentarz Starofarny
  • Cmentarz Nowofarny
  • Cmentarz komunalny

W związku z dużą ilością mieszkańców, oraz sporej ilości cmentarzy, w Bydgoszczy funkcjonuje wiele zakładów pogrzebowych. Wiele domów pogrzebowych oferuje podobne usługi, ale na tle wyróżnia się kilka nietypowych zakładów, których usługi pogrzebowe są warte zainteresowania.

Większość zakładów pogrzebowych – co nie powinno być zadziwiające – oferuje podstawowe usługi pogrzebowe na terenie Bydgoszczy. Do najważniejszych należą kompleksowa organizacja pogrzebów wyznaniowych lub świeckich, przewóz ciała do chłodni, ustalenie kwestii formalnych związanych z organizacją pogrzebu oraz pomoc w formalnościach. Zakład pogrzebowy Fordon wychodzi naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów i aby spełnić oczekiwania rodzin – oferuje o wiele więcej.

Oprawa muzyczna

Fordoński zakład pogrzebowy oferuje wiele utworów, które nadadzą odpowiedniej czci każdej uroczystości pogrzebowej. Rodziny mogą wybrać utwory klasyczne, żałobne lub religijne, które wykonane zostaną nie tylko przez trębacza – jak to ma miejsce w większości domów pogrzebowych – ale również przez muzyków operowych, organistów, lub które mogą zostać zagrane w dźwięk skrzypiec. Najważniejsze jednak jest indywidualny wybór rodziny, dlatego na życzenie klientów, Bydgoski zakład pogrzebowy oferuje dostosowanie repertuaru tak, aby na pogrzebie mogła zostać zagrana wybrana melodia.

Florystyka pogrzebowa

Kwiaty maja ogromną symbolikę, wręczane są z okazji różnych uroczystości – głównie tych radosnych. Znajdują one jednak zastosowanie również tam, gdzie atmosfera jest pełna smutku. Odpowiednie dobranie kwiatów pod względem ich rodzaju i koloru sprawia, że wieńce i wiązanki stanowią idealne akcesorium ostatniego pożegnania. Pracownicy zakładu pogrzebowego Fordon oferują przygotowanie wiązanek ze świeżych lub sztucznych kwiatów, która zostanie bezpłatnie dowieziona na miejsce ceremonii.

Fotografia

Fotografia pogrzebowa jest jedną z tych usług, która wywołuje najwięcej zmieszania. Mylnie kojarzona z fotografią pośmiertną, sprawia, że wiele osób z góry odrzuca możliwość takiej oprawy. Fotografia ta przypomina jednak dużo bardziej subtelny reportaż, w której fotograf skupia swoją uwagę na detalach i samej atmosferze. Ponadto profesjonalny fotograf wykonuje zdjęcia z taktem w taki sposób, aby nie zakłócać przebiegu ceremonii.

Wymienione powyżej usługi pogrzebowe, to wyłącznie niewielka część usług oferowanych przez zakład pogrzebowy Fordon. Jednak ich obecność w ofercie domu pogrzebowego, wskazuje na samą dbałość o najmniejsze szczegóły zakładu pogrzebowego.

Na stronie internetowej zakładu pogrzebowego można znaleźć szczegółowy opis wszystkich usług, a ponadto bloga zakładu, na którym zamieszczane są artykuły dotyczące pogrzebów. To właśnie z nich można dowiedzieć się więcej na temat bydgoskich usług pogrzebowych.1 thoughts on “Jakie usługi pogrzebowe oferowane są w Bydgoszczy?”

  • Na mnie osobiście największe wrażenie zrobiły te e-nekrologi – jest to absolutnie wyjątkowa sprawa. Warto skorzystać z usług firmy, która proponuje rodzinom takie nowoczesne rozwiązania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *