Kosmetyka pośmiertna

Kosmetyka pośmiertna

Pogrzeb jest ostatnią chwilą, kiedy rodzina i znajomi mogą zobaczyć swojego bliskiego. Przygotowanie ciała do pochówku od wielu lat było tradycją, mającą na celu oddanie szacunku zmarłemu. Aby przygotować ciało do pogrzebu, profesjonalne zakłady pogrzebowe oferują usługę z zakresu tanatokosmetyki i tanatoplastyki. 

Tanatokosmetyka stosowana jest po to, aby przywrócić zwłokom bardziej estetyczny wygląd, ukryć efekty choroby, wypadku lub plam pośmiertnych. W kosmetyce pośmiertnej stosuje się specjalne kosmetyki, które zagwarantują naturalny wygląd, aż do momentu pochówku. Wszystko to stosowane jest po to, aby zmarły w trakcie ostatniego pożegnania wyglądał godnie i estetycznie.

tanatokosmetyka

Tanatoplastyka natomiast jest stosowana w momencie bardzo poważnych urazów ciała, które mogły powstać w trakcie wypadku lub bardzo ciężkich i przewlekłych chorób, które zdeformowały ciało zmarłego. Profesjonalne zakłady pogrzebowe, które oferują usługę rekonstrukcji zwłok, mają umiejętność bardzo fachowego rekonstruowania nosa, oczu, uszu i skóry. Po rekonstrukcji zwłok kształtuje się fryzurę i nakłada makijaż pośmiertny.

Pracownicy zakładu pogrzebowego Skrzydlate Anioły przeszli specjalistyczne kursy, aby jak najdokładniej, i z jak największym profesjonalizmem wykonywać usługę tanatokosmetyki oraz rekonstrukcji ciała. W zakładzie pogrzebowym Skrzydlate Anioły używa się wyłącznie specjalistycznych kosmetyków dla Zmarłych. Podobnie jak w przypadku balsamacji i rekonstrukcji wykorzystywane są najlepsze preparaty oraz narzędzia. Wszystkie zabiegi, które mają na celu poprawienie wyglądu zmarłego, przeprowadzane są zgodnie z rygorystycznymi przepisami prawa z zapewnieniem bezpieczeństwa dla ludzi oraz środowiska. Wszystkie te zabiegi pozwalają przywrócić Zmarłemu odpowiedni i godny wygląd.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *