Jakie wieńce i wiązanki pogrzebowe wybrać? Poradnik dla żałobników

Jakie wieńce i wiązanki pogrzebowe wybrać? Poradnik dla żałobników

Kwiaty są jednym z nieodłącznych elementów wielu uroczystości – towarzyszą one również pogrzebom. Na tę okoliczność najczęściej wybierane są wieńce i wiązanki wyrażające pamięć i żal po śmierci bliskiej osoby. Jak wybrać odpowiednią kompozycję z kwiatów, by uświetnić ostatnie pożegnanie?

Jakie rodzaje kompozycji kwiatowych wybierane są na pogrzeby?

Jak wspomniano wcześniej, najczęściej zamawiane są wiązanki i bardziej okazałe wieńce pogrzebowe. Panuje zasada, że wieńce pogrzebowe zamawia najbliższa rodzina zmarłego, a także przekazywane są one przez oficjalne delegacje, na przykład z zakładu pracy. Z kolei mniejsze wiązanki pogrzebowe przekazuje dalsza rodzina, znajomi.

Do wyboru jest wiele różnorodnych kompozycji, które mogą przybierać także formy serca, logo. Uzupełniane są często o szarfy z napisami – ostatnim pożegnaniem.

Przykładowe kompozycje można sprawdzić na stronie internetowej kwiaciarni Elusia, która przygotowuje wieńce i wiązanki pogrzebowe w Warszawie: www.kwiatyelusia.pl.

Jakie kwiaty na pogrzeb będą najlepsze?

Z uroczystościami pogrzebowymi kojarzone są określone gatunki kwiatów, które najczęściej wybierane są na tę okoliczność.

Popularne kwiaty na pogrzeby:
– chryzantemy
– lilie
– kalie
– mieczyki
– goździki
– róże
– palmy

Oczywiście, można także zamówić wieńce i wiązanki pogrzebowe z ulubionymi kwiatami osoby zmarłej, co będzie dodatkowym podkreśleniem jej pamięci.

Jakie kolory wieńców i wiązanek pogrzebowych wybrać?

Florystyka pogrzebowa preferuje kompozycje kwiatów w kolorach stonowanych. Poza zielenią najczęściej są to kolory czerwony, fioletowy, biały oraz kremowy.

Jak wręcza się wieńce i wiązanki podczas pogrzebu?

Warto pamiętać o tym, że wieńce pogrzebowe i wiązanki pogrzebowe umieszczane są przy albo na trumnie lub przy urnie zmarłego – nie są one wręczane jego rodzinie.

Gdzie można zamówić kwiaty na pogrzeb?

Różnorodne wiązanki i wieńce na pogrzeby można zamawiać obecnie w praktycznie każdej kwiaciarni. Warto pamiętać, by złożyć zamówienie jak najszybciej. Pracownia będzie miała wtedy czas na przygotowanie odpowiedniej kompozycji.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *