Jakie wieńce i wiązanki pogrzebowe wybrać? Poradnik dla żałobników

Jakie wieńce i wiązanki pogrzebowe wybrać? Poradnik dla żałobników

Kwiaty są jednym z nieodłącznych elementów wielu uroczystości – towarzyszą one również pogrzebom. Na tę okoliczność najczęściej wybierane są wieńce i wiązanki wyrażające pamięć i żal po śmierci bliskiej osoby. Jak wybrać odpowiednią kompozycję z kwiatów, by uświetnić ostatnie pożegnanie?

Jakie rodzaje kompozycji kwiatowych wybierane są na pogrzeby?

Jak wspomniano wcześniej, najczęściej zamawiane są wiązanki i bardziej okazałe wieńce pogrzebowe. Panuje zasada, że wieńce pogrzebowe zamawia najbliższa rodzina zmarłego, a także przekazywane są one przez oficjalne delegacje, na przykład z zakładu pracy. Z kolei mniejsze wiązanki pogrzebowe przekazuje dalsza rodzina, znajomi.

Do wyboru jest wiele różnorodnych kompozycji, które mogą przybierać także formy serca, logo. Uzupełniane są często o szarfy z napisami – ostatnim pożegnaniem.

Przykładowe kompozycje można sprawdzić na stronie internetowej kwiaciarni Elusia, która przygotowuje wieńce i wiązanki pogrzebowe w Warszawie: www.kwiatyelusia.pl.

Jakie kwiaty na pogrzeb będą najlepsze?

Z uroczystościami pogrzebowymi kojarzone są określone gatunki kwiatów, które najczęściej wybierane są na tę okoliczność.

Popularne kwiaty na pogrzeby:
– chryzantemy
– lilie
– kalie
– mieczyki
– goździki
– róże
– palmy

Oczywiście, można także zamówić wieńce i wiązanki pogrzebowe z ulubionymi kwiatami osoby zmarłej, co będzie dodatkowym podkreśleniem jej pamięci.

Jakie kolory wieńców i wiązanek pogrzebowych wybrać?

Florystyka pogrzebowa preferuje kompozycje kwiatów w kolorach stonowanych. Poza zielenią najczęściej są to kolory czerwony, fioletowy, biały oraz kremowy.

Jak wręcza się wieńce i wiązanki podczas pogrzebu?

Warto pamiętać o tym, że wieńce pogrzebowe i wiązanki pogrzebowe umieszczane są przy albo na trumnie lub przy urnie zmarłego – nie są one wręczane jego rodzinie.

Gdzie można zamówić kwiaty na pogrzeb?

Różnorodne wiązanki i wieńce na pogrzeby można zamawiać obecnie w praktycznie każdej kwiaciarni. Warto pamiętać, by złożyć zamówienie jak najszybciej. Pracownia będzie miała wtedy czas na przygotowanie odpowiedniej kompozycji.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *