Pogrzeb samobójcy

Pogrzeb samobójcy

Zgon najbliższej osoby to zawsze duży szok emocjonalny dla wszystkich domowników. Jest on tym tragiczniejszy, gdy zostaje on dokonany poprzez akt samobójczy. Ów czyn jest tak straszny, że obiera wszelkie siły witalne całej rodzinie zmarłego. Podnieść się z tej traumy nie jest łatwo, lecz wykwalifikowany zakład pogrzebowy (np. pogrzebykaminscy.pl) może zdjąć z żałobników jarzmo urzędowych formalności i zająć się organizacją pogrzebu.

Dlaczego ludzie odbierają sobie życie?

Powodów takiego stanu rzeczy jest mnóstwo. Najczęstszą przyczyną jest ukryta depresja, która niszczy człowieka od środka. Jest na tyle podstępna, że wysysa z chorego całą chęć do życia. Przez nią całe dotychczasowe dokonania i plany stają się bezsensowne. Innym powodem samobójstw są długi finansowe i niemożność ich spłacenia. Żądania wierzycieli i wizja utraty majątku popychają nieszczęśników na skraj życiowej przepaści. Choroba nowotworowa i ogromny ból, który jej towarzyszy to także dość częsty powód, dla którego pacjenci odbierają sobie życie. Nie widzą oni innej drogi ratunku.

Jak w tej sytuacji może pomóc zakład pogrzebowy?

Zwyczajnie, gdyż wystarczy, aby zajął się pełną organizacją pogrzebu i by jego usługi pogrzebowe były na najwyższym poziomie. Poza tym pracownicy zakładu mogą towarzyszyć najbliższym podczas oględzin policyjnych. W przypadku samobójców domowa wizja lokalna to konieczność. Trzeba przecież ustalić okoliczności śmierci denata.

Następnie należy uzyskać stosowny akt zgonu i wyrejestrować zmarłego z akt Stanu Cywilnego. Jest rzeczą oczywistą, iż najbliżsi zmarłego nie będą mieli w tej sytuacji głowy do tego i tutaj zaczyna się rola zakładu pogrzebowego. Jego pracownicy mogą załatwić wszelkie pośmiertne formalności, by nie narażać rodziny na dodatkowy stres. W końcu wsparcie mentalne to również forma pomocy.

Jak wygląda pogrzeb samobójców?

To wszystko zależy od tego, jak ową ceremonię wyobrażają sobie najbliżsi krewni zmarłego. Jedni chcą, by była ona tradycyjna i nie odbiegała od przyjętych norm. Nie wyobrażają sobie, by mogło być inaczej. Chcą, by w pogrzebie uczestniczyli znajomi i przyjaciele zmarłego. Z kolei inni życzą sobie, by uroczystość była skromna bez specjalnego rozgłosu, jedynie w gronie najbliższych. Zielona Góra organizuje i takie uroczystości pogrzebowe.

Niemniej zakład pogrzebowy i w cichej, niemal niezauważalnej żałobnej ceremonii odgrywa kluczową rolę. To on musi zająć się wykopaniem grobu, kupnem i ozdobieniem trumny i postawieniem nagrobka. Do jego zadań należy również zamieszczenie nekrologu w gazetach i dowóz księdza na miejsce ceremonii. Zakład pogrzebowy może również zapewnić podniosłą oprawę muzyczną. Jest ona mile widziana na każdym pogrzebie- niezależnie od okoliczności.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *