Zakład pogrzebowy załatwi formalności związane z pogrzebem

Zakład pogrzebowy załatwi formalności związane z pogrzebem

Po utracie bliskiej osoby przychodzi czas na organizację pochówku. W jego zaplanowaniu i realizacji pomoże dobry zakład pogrzebowy, który może zająć się także realizacją formalności związanych z pogrzebem.

Formalności związane z pogrzebem

Organizacja pogrzebu związana jest z wieloma formalnościami, których należy dopełnić. Wymagają one między innymi udania się do Urzędu Stanu Cywilnego, do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych – ZUS, a także do administracji cmentarza, na którym zmarły ma zostać pochowany.

Po śmierci bliskiej osoby dopełnienie wymogów może być jednak bardzo męczące, wymagające. Właśnie dlatego kompleksową pomoc w tym zakresie mogą zaoferować zakłady pogrzebowe, które zapewniają wsparcie w tych trudnych chwilach.

Usługi pogrzebowe – kompleksowa pomoc

Aktualnie praktycznie każdy zakład pogrzebowy może zaproponować swoim klientom dostęp do szerokiej gamy usług. Włączają one również wsparcie przy formalnościach dotyczących organizacji pochówku oraz uzyskania zasiłku pogrzebowego.

Zakład pogrzebowy może zapewnić poniższą pomoc:
– przygotowanie aktu zgonu w Urzędzie Stanu Cywilnego – jest on przygotowywany na podstawie dowodu osobistego zmarłego oraz karty zgonu,
– uzyskanie zasiłku pogrzebowego z ZUS – zasiłek przysługuje ubezpieczonemu po jego śmierci i przeznaczony jest na organizację pogrzebu, wypłacany jest osobie lub podmiotowi, który zajmuje się jego organizacją,
– formalności w administracji cmentarza – wybór odpowiedniego miejsca, terminu pogrzebu, opłaty związane z pochówkiem.

Wystarczy tylko jedna wizyta w zakładzie świadczącym usługi pogrzebowe (np. http://www.irys.sosnowiec.pl/), aby zlecić wszystkie potrzebne czynności. Podczas wizyty klient udziela również odpowiednich upoważnień do ich przeprowadzenia.

Podsumowując, tak kompleksowe usługi pogrzebowe powodują, że ostatnie pożegnanie zmarłego będzie jeszcze łatwiejsze w organizacji.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *