Dlaczego klepsydra pogrzebowa jest tak istotna?

Dlaczego klepsydra pogrzebowa jest tak istotna?

Śmierć bliskiego jest wydarzeniem, które wywołuje ogromny szok, a następnie ból. Kiedy już ciało zostanie przewiezione do chłodni, a terminy pogrzebu ustalone, najbliższa rodzina musi wykonać niezwykle trudne zadanie – poinformować o śmierci bliskich.

Najczęściej wykonuje się to poprzez wykonanie telefonu. Każdy, kto kiedyś odebrał telefon z informacją o śmierci bliskiego, wie, jak przykra jest to wiadomość. Osoba wykonująca ten telefon ma jeszcze trudniej. Często musi wykonać takich połączeń kilkanaście. Rozmowa o śmierci ukochanej osoby jest ogromnie trudną sytuacją, z którą muszą zmierzyć się najbliżsi. Często silnie powiązana jest z powstrzymywaniem łez i błaganiem w myślach o to, aby rozmowa zakończyła się jak najszybciej.

Poinformowanie bliskiej rodziny i przyjaciół jest ważne. To właśnie Ci ludzie tworzyli bardzo ważną część świata zmarłego. Ich obecność na pogrzebie jest bardzo ważna. Oddają oni bowiem swoją obecnością szacunek oraz pokazują to, ile dla nich znaczył zmarły. Nie ma jednak obowiązku, aby najbliższa rodzina musiała poinformować osobiście o śmierci każdego sąsiada i dalszego znajomego.

Rola klepsydry

Właśnie dlatego bardzo istotne jest wywieszenie klepsydry. Klepsydra to kartka z informacją o śmierci oraz planowanej uroczystości ostatniego pożegnania. Wywiesza ją się w miejscu zamieszkania Zmarłego. Może to być słup lub tablica informacyjna, ale najczęściej umieszcza się klepsydrę na drzwiach wejściowych do bramy lub klatki schodowej. W ten sposób wszyscy sąsiedzi zostaną poinformowani o planowanym pogrzebie.

Jaką wybrać klepsydrę?

Klepsydry występują w wielu wzorach. Najczęściej są na niej czarno-białe ilustracje przedstawiającą symbolikę związaną z pogrzebem. Może to być klepsydra, gołębica lub czarna wstęga. Na klepsydrze umieszcza się imię i nazwisko Zmarłego. Informację o śmierci oraz o planowanej ceremonii. Wiele profesjonalnych zakładów pogrzebowych jak Lilia w Gdańsku, przygotowuje gotowe klepsydry dla swoich klientów.

Klepsydra to bardzo ważny element w przygotowaniu pogrzebu. Pozwala ona w bardzo subtelny sposób poinformować dalszych znajomych o smutnej informacji.2 thoughts on “Dlaczego klepsydra pogrzebowa jest tak istotna?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *