Jak znaleźć grób zmarłego w Lublinie?

Jak znaleźć grób zmarłego w Lublinie?

Chyba każdemu zdarzyło się poszukiwanie grobu zmarłego. Zwłaszcza kiedy od pogrzebu minęło już trochę czasu, a nasza pamięć nie ułatwia nam zadania. O ile znalezienie grobu najbliższego członka rodziny nie jest często wyzwaniem, to odnalezienie grobu dalszego krewnego lub znajomego już tak.

Większość nekropoli, co by tu nie ukrywać, jest do siebie zbliżona. Niewiele jest wyróżniających się punktów na mapie cmentarza, które mogłyby stanowić punkt odniesienia. Nim jednak zrezygnujemy z zapalenia znicza na grobie, warto wyszukać grób poprzez aplikację.

Technologia wielu osobom wydaje się bezdusznym wynalazkiem. Nie można jednak odmówić jej tego, że w wielu sytuacji ratuje nas ona z opresji.

Aplikacja lokalizująca grób

W Internecie tworzy się coraz więcej aplikacji poświęconych znalezieniu grobu. Również miasto Lublin posiada swoją stronę, na której w szybki i łatwy sposób można odnaleźć grób. Jedną z takich aplikacji jest Grobonet. Aby wyszukać grób, należy podać imię i nazwisko zmarłego. Istnieje również możliwość podania bardziej szczegółowych informacji, jak data narodzin lub śmierci. Po wpisaniu odpowiednich informacji, na ekranie wyświetli się sektor, rząd i numer grobu. Ponadto aplikacja umożliwia wyświetlenie nam mapy, która dokładnie oprowadzi nas do grobu.

Zapalenie znicza ma ogromną wartość. Ten tlący się płomyk na grobie, świadczy o tym, że Zmarł ciągle jest w naszej pamięci. Każdy pogrzeb jest bowiem uhonorowaniem życia człowieka, później jedyne co pozostaje rodzinie to pielęgnować tą pamięć i dbać o wspomnienia.1 thought on “Jak znaleźć grób zmarłego w Lublinie?”

  • Na pewno warto skorzystać ze stron branżowych w których odnajdziemy sporo ciekawych informacji, wyszukiwarek grobów, lub poprosić o pomoc kancelarię cmentarna. Polecam wam ta stronę – jest bardzo ciekawa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *