Pracownia florystyczna w Nowym Dworze Mazowieckim

Pracownia florystyczna w Nowym Dworze Mazowieckim

Kwiaty stanowią nieodłączny element każdego pogrzebu. To właśnie za pomocą kwiatów, a dokładnie ich symboliki, potrafimy wyrazić nasze emocje.

Kwiaty w naszej kulturze pojawiają się przy wielu okazjach. Przeważnie są to wydarzenia miłe jak ślub, randki, chrzciny, ale znajdują one również swoje miejsce przy ostatnim pożegnaniu. To właśnie wieńce, wiązanki lub pojedyncze kwiaty składamy na grobie. Nic więc dziwnego, że kiedy chcemy godnie pożegnać naszego bliskiego, decydujemy się na konkretne kwiaty.

Własna pracownica florystyczna

Nie każda osoba w żałobie musi znać się na symbolice kwiatów. Dobry florysta natomiast wie wszystko o kwiatach. Zna się na ich symbolice dzięki czemu, przygotowane wiązanki i wieńce zawsze są adekwatne do sytuacji.

Jedną z pracowni florystycznych, która tworzy piękne wieńce i wiązanki ze zawsze świeżych kwiatów, jest zakład Kalla. W tym domu pogrzebowym przykłada się ogromną wagę do estetyki wieńców oraz wiązanek. Każde wiązanki wykonane są ze świeżych kwiatów, które dobrane są odpowiednio do wieku zmarłego. Dlaczego?

Kwiaty i ich istota

Jak wcześniej zostało wspomniane, kwiaty mają swoją symbolikę. Niektóre kwiaty bardziej pasują do osób młodych, inne z kolei do tych bardziej poważnych i starszych. Dlatego też bardzo często na pogrzebie dzieci lub bardzo młodych dorosłych w wieńcach stosuje się jasne lilie, które symbolizują niewinność.

Każdy rodzaj kwiatów ma swoją symbolikę oraz swoje ukryte znaczenie. Odpowiednie dobranie kwiatów do wiązanki sprawi, że całość będzie prezentować się niezwykle okazale i pięknie. Chociaż estetyka jest ogromnie ważna, to właśnie symbolika tego bukietu gra główne skrzypce. Odpowiednie dobre kwiaty w kompozycji florystycznej, powiedzą za nas to, czego usta nie mogą.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *