Wieńce i wiązanki w Sandomierzu

Wieńce i wiązanki w Sandomierzu

Wieńce i wiązanki w naszej tradycji przynosi się w dniu pogrzebu na grób Zmarłego. Przy kolejnych odwiedzinach rodzina i przyjaciele decyduje się na skromniejsze kwiaty lub niewielkie bukieciki. Kwiaty to bardzo symboliczny sposób na okazanie troski o pamięć. Będąc uczestnikiem pogrzebu dobrze zadbać o odpowiedni wieniec lub wiązankę, która będzie adekwatna do tak podniosłego i smutnego wydarzenia.

Zakład pogrzebowy Jan Ząbek w Sandomierzu zdaje sobie sprawę z tego, jak ważnym elementem pogrzebu są wieńce i wiązanki pogrzebowe. Aby odjąć ciężaru samodzielnego szukania kwiaciarni, personel przygotowuje w swoim zakładzie pogrzebowym wieńce i wiązanki zrobione z zawsze świeżych kwiatów. Floryści dobierają odpowiednie kwiaty, które symbolizują uczucia żałobników po odejściu bliskiej osoby. Ponadto personel zakładu pogrzebowego Jan Ząbek w Sandomierzu dba również o odpowiedni dobór kolorystyczny oraz o wybór odpowiedniego napisu na szarfę pogrzebową.

Jakie kwiaty na pogrzeb?

Na pogrzeb rodziny najczęściej decydują się na wkomponowanie w wieńce i wiązanki:

  • mieczyki,
  • róże,
  • chryzantemy,
  • goździki,
  • gerbery,
  • lilie.

Każdy z tych kwiatów ma swoją symbolikę i tak na przykład lilie symbolizują czystość i niewinność (ten gatunek kwiatów) najczęściej jest umieszczany w wiązankach dla osób młodych oraz dzieci, róże to symbol naszego przywiązania i miłości do bliskiego, a pozostałe kwiaty mogą wyrażać smutek po stracie. Również kolory odgrywają ogromne znaczenie w kompozycjach funeralnych. Kwiaty mogą powiedzieć za nas to, czego sami nie możemy.

Napis na szarfie pogrzebowej

Zakład pogrzebowy Jan Ząbek w Sandomierzu dba o to, aby wszystko odbyło się w uroczystej atmosferze. Dlatego napisy na szarfie pogrzebowej pokazują zażyłość między żałobnikiem a Zmarłym. Najbliższa rodzina może zdecydować się na: “Kochanej Mamie córka”, z kolei koledzy z pracy powinni zdecydować na coś bardziej oficjalnego jak “Z wyrazami współczucia”. Dzięki doświadczeniu pracownikom z zakładu pogrzebowego Jan Ząbek w Sandomierzu, każdy może mieć pewność, że wszystko będzie adekwatne do sytuacji.1 thought on “Wieńce i wiązanki w Sandomierzu”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *