Czy można przygotować się na śmierć?

Czy można przygotować się na śmierć?

Czy można przygotować się na śmierć? W jaki sposób przeżywamy śmierć bliskiej nam osoby? To pytania, które zadaje sobie większość osób, które straciły bliskie sobie osoby. Nie jesteśmy w stanie jednoznacznie powiedzieć, w jaki sposób można przygotować się na odejście rodziców, partnera, żony, męża czy dziecka.

Uczucia jakie towarzyszą w takiej chwili to indywidualna sprawa każdego z nas. Mieszają się wtedy złość, żal i smutek ze straty, która nas spotkała.

Bardzo często wiele osób traci przy tym głowę i zapomina o podstawowych rzeczach, które muszą być zrobione.
Jedną z takich rzeczy jest akt zgonu, który jest wydawany przez Urząd Stanu Cywilnego. Jest on wydawany na podstawie karty zgonu wydanej przez lekarza, który stwierdził śmierć bliskiej nam osoby. Niestety w większości przypadków trzeba przypilnować lekarza, aby wydał takie zaświadczenie, bowiem zapomni i wpisuje taką informację tylko do karty informacyjnej, a jest to niewystarczające do uzyskania aktu zgonu.

firma pogrzebowa gliwice

Firmy pogrzebowe w tej chwili zajmują się wszystkimi czynnościami. Począwszy od zabrania zmarłego z miejsca zgonu przez odpowiednie jego przygotowanie do pogrzebu i pełną organizację uroczystości aż po pomoc w uzyskaniu zasiłku pogrzebowego z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Na sam koniec warto pamiętać, że pomimo odejścia bliskiej osoby, pozostanie ona z nami na zawsze w naszych wspomnieniach, na fotografiach i filmach. Życie nie kończy się w tym momencie, owszem nie będziemy mogli z nią porozmawiać w cztery oczy ale zawsze i w każdej sytuacji można sobie przypomnieć, chwile które spędzało się z nią przed śmiercią, będzie to najpiękniejsza pamiątka.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *