Krematorium „Olimp” – nowa jakość usług pogrzebowych

Krematorium „Olimp” – nowa jakość usług pogrzebowych

Pochówki ciałopalne są niemal tak stare jak historia ludzkości. Jednak w charakterystycznej dla Europy kulturze chrześcijańskiej przez wieki celebrowano kult ciała zmarłych, dlatego spopielanie nie było praktykowane. Współczesny kościół nie zakazuje ciałopalenia, stąd coraz większe zainteresowanie organizacją pogrzebów z kremacją.

Jaki pogrzeb wybrać?

O formie pogrzebu decyduje przede wszystkim wola zmarłego. Jeśli nie pozostawił on żadnych dyspozycji co do pochówku, rodzina sama ustala formę oraz przebieg ceremonii pożegnania.
Pochówki poprzedzone kremacją mogą mieć charakter wyznaniowy lub świecki. W przypadku pogrzebu wyznaniowego przed spaleniem odbywają się egzekwie nad trumną, a następnie odprowadzenie prochów w urnie na miejsce spoczynku i ceremoniał złożenia urny do grobu lub kolumbarium. Te części składowe pogrzebu są rozdzielone odstępem czasowym długości kilku- kilkunastu godzin, a czasem kilku dni.

Krematoria przygotowane są na każdą formę pogrzebu: sale pożegnań świeckie oraz kaplice wyznaniowe są częścią nowoczesnych kompleksów krematoryjnych. Jako przykład może służyć jedno z najbardziej nowoczesnych krematoriów na Śląsku – „Olimp” w Strzelinie. Okazałe, efektowne oraz bardzo funkcjonalne pomieszczenia spopielarni można obejrzeć w galerii krematorium-olimp.pl.

Usługi pogrzebowe „Olimp”

W strzelińskim krematorium można godnie pożegnać zmarłego i towarzyszyć mu do chwili zamknięcia ciała w komorze spalania. Nowoczesne urządzenia produkcji włoskiej sterowane komputerowo są całkowicie bezpieczne dla środowiska. Rodzina może czas oczekiwania na prochy może spędzić w komfortowych warunkach w specjalnie urządzonym pokoju oczekiwań na wydanie urny oraz certyfikatu kremacji. W imieniu rodziny prochy może odebrać upoważniony pracownik zakładu pogrzebowego.

zakład pogrzebowy Olimp

Kremacja – moda czy odpowiedzialność?

Coraz więcej osób decyduje się na pogrzeby z kremacją. Niektórzy uznają to za modny trend, za którym ślepo podążają naśladowcy nowinek. Pomijając aspekty ekonomiczne – zgodnie z ofertą Zakładu pogrzebowego Olimp we Wrocławiu oraz Strzelinie koszt pochówku z kremacją jest niższy od tradycyjnego, najważniejszy jest czynnik ekologiczny. Zamawianie usług spopielenia jest wyrazem troski o stan środowiska. Tradycyjne cmentarze zajmują bardzo dużo miejsca i często są przyczyną skażenia wód gruntowych. Prochy ludzkie w urnach są całkowicie nieaktywne biologicznie, czyste i niegroźne pod względem sanitarnym. Urny z prochami składane są w kolumbariach albo w grobach urnowych. Jest to oszczędność miejsca oraz kosztów utrzymania miejsca na cmentarzu – w grobie urnowym można sukcesywnie umieszczać urny kolejnych odchodzących członków rodziny.

 1 thought on “Krematorium „Olimp” – nowa jakość usług pogrzebowych”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *