Organizacja pochówku w Warszawie krok po kroku

Organizacja pochówku w Warszawie krok po kroku

W momencie śmierci członka rodziny należy zdecydować się na wsparcie ze strony zakładu pogrzebowego, który pomoże w rozwiązaniu wszystkich kwestii administracyjnych, prawnych oraz zadba o organizację pochówku.

Zanim skontaktujemy się ze Zakładem Pogrzebowym

Pierwszą czynnością, jaką należy wykonać w przypadku śmieci członka rodziny jest uzyskanie kraty zgonu. Jeżeli śmierć nastąpiła w domu wzywamy lekarza rodzinnego, który wystawi dokument. W przypadku odejścia w szpitalu karta zgonu zostanie wystawiona przez lekarza prowadzącego. Uzyskanie karty jest niezbędne, aby nadać zakładowi pogrzebowemu prawo do transportu zwłok. Więcej informacji możemy uzyskać na http://ewarszawa.info/.

Następnie należy udać się do odpowiedniego Urzędu Stanu Cywilnego, w którym uzyskamy akt zgonu. Dopiero po uzyskaniu tego dokumentu możemy ubiegać się o zasiłek pogrzebowy. Zgłoszenia w USC należy dokonać do 3 dni od chwili zgonu lub 24 godzin, jeżeli śmieć nastąpiła w przypadku choroby zakaźnej. Dokument może być odebrany przez zakład pogrzebowy oraz między innymi przez małżonka, dzieci, spowinowaconych, współlokatorów, świadków zgonu.

znicz pogrzebowy

Działania zakładu pogrzebowego

Usługi pogrzebowe, jakie może zaoferować Warszawa to między innymi przygotowanie wszystkich formalności z ZUS, cmentarzem, USC, instytucjami kościelnymi Wcześniej, po uzyskaniu karty zgony zakład przetransportuje zwłoki z dowolnej lokalizacji w Polsce do odpowiedniej chłodni. Co ważne część zakładów, które oferuje Warszawa podejmują się transportu zwłok za granicy. Z dodatkowymi informacjami możemy się zapoznać na stronie http://pogrzebowawarszawa.pl/.

Korzystając z usług zakładu pogrzebowego należy zdecydować, jak będzie przebiegać pochówek. Zakład wspomoże nas w wyborze między tradycyjnym religijnym pogrzebem a pochówkiem świeckim. Zorganizuje kremację ciała, jeżeli taka była wolna zmarłego lub rodziny oraz weźmie odpowiedzialność za wszystkie kwestie związane z pochówkiem, jak pomoc z nekrologami, z transportem uczestników pogrzebu, wspomoże w wyborze trumny, urny, przygotuje ciało itp.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *