Przygotowanie ciała do pogrzebu

Przygotowanie ciała do pogrzebu

Organizacja pochówku to nie tylko załatwienie miejsca na cmentarzu czy wybieranie trumny. Usługi pogrzebowe w mieście Katowice obejmują także cały szereg innych, równie ważnych czynności. Jedną z nich jest odpowiednie przygotowanie ciała zmarłego. Na czym ono polega?

Zakład pogrzebowy, z którym postanowi współpracować najbliższa rodzina(zakład pogrzebowy Katowice), oferuje zazwyczaj różne formy zadbania o wygląd osoby zmarłej. Jest to ważne m.in. z uwagi na fakt, że często przed złożeniem trumny do grobu zostaje ona otwarta, by można było pożegnać się ze zmarłym i zobaczyć go po raz ostatni. Przygotowania te dotyczą zatem podstawowych działań, jak umycie zwłok i ogolenie, związanych choćby z koniecznością zdezynfekowania skóry. Bardzo ważną rzeczą, wykonywaną jeszcze przed ubiorem zmarłego, jest dokonanie odpowiednich zabezpieczeń wszystkich otworów w jego ciele poprzez ich zablokowanie bądź tamponowanie. W przeciwnym razie wydobywające się z nich płyny ustrojowe mogłyby wpłynąć niekorzystnie na estetykę, zanieczyszczając odzież pogrzebową czy trumnę. Nie można zapomnieć także o zamknięciu nieżyjącemu ust i oczu.

Najlepszy zakład pogrzebowy w Katowicach

Kolejna bardzo istotna sprawa, jaką w tym zakresie obejmują usługi pogrzebowe, to zadbanie o włosy zmarłego, a także wykonanie zabiegów manicure. Jeśli chodzi o fryzurę, zakład pogrzebowy może zaoferować nie tylko układanie, ale także przystrzyżenie lub koloryzację. W wielu przypadkach wykonywany jest także makijaż przy użyciu produktów kolorowych. Jednak osoby, które zajmują się tego typu przygotowaniami, najczęściej stosują w swej pracy specjalistyczne preparaty kosmetyczne, które przeznaczone są właśnie do poprawy wyglądu zmarłych. Zdarza się bowiem, że wymagany jest nie tylko klasyczny make-up, ale także dodatkowa korekta, zwłaszcza w sytuacjach, gdy nieboszczyk był ofiarą wypadku, ciężkiej choroby lub posiada jakiekolwiek inne ślady na ciele, które należy zamaskować. Przykładem mogą być tu rany, otarcia, siniaki, krwiaki, odparzenia czy otwory i blizny po drenach, wenflonach, cewnikach. Usługi pogrzebowe to także w skrajnych przypadkach czynności związane z rekonstruowaniem niektórych części ciała.

Zadaniem, którym zajmuje się zakład pogrzebowy, jest także ubranie zmarłego. Jego wybór nie zawsze jest prosty. Często odzież dostarczana jest przez rodzinę i to właśnie ona podejmuje w tej kwestii ostateczną decyzję. Warto pamiętać, by ubranie zakładane do trumny nie było zbyt skąpe i nie odsłaniało zbyt wielu elementów ciała. Powodem tego jest m.in. fakt, że odzież z długimi rękawami i nogawkami może doskonale zakrywać niekorzystne fragmenty z wszelkimi niedoskonałościami, których nie da się zatuszować makijażem.

Odpowiednie usługi pogrzebowe

Usługi pogrzebowe powinny zostać wykonane tak, aby wygląd zmarłego w możliwie największym stopniu był korzystny i jednocześnie podobny do tego, jak prezentował się za życia. Szczególnie ważne jest to w trudnych sytuacjach, jak wspomniany wypadek czy choroba. Zakład pogrzebowy musi tak przygotować ciało, by najbliżsi, którzy zechcą pożegnać się ze zmarłym przy otwartej trumnie, nie mieli przed tym żadnych oporów ani nie przeżyli traumy.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *