Zapotrzebowanie na przewoz zwłok

Zapotrzebowanie na przewoz zwłok

Ilość naszych rodaków pracujących za granicami naszego kraju z roku na rok dość szybko rośnie. Może to trochę dziwić, ponieważ w naszym kraju nie ma praktycznie bezrobocia a pracodawcy są zmuszeni sprowadzać pracowników z Ukrainy z powodu braku rąk do pracy. Zarobki na terenie Polski także w ciągu ostatnich dwóch lat znacznie poszły w górę, jednak są one w dalszym ciągu wciąż dużo mniejsze. Pieniądze, które można otrzymać za tą samą pracę w Anglii, Niemczech czy Holandii w porównaniu do naszych krajowych zarobków są nieporównywalnie wyższe. Jest to główny czynnik wpływający na zwiększone zainteresowanie wyjazdami do pracy poza granicami naszego kraju. Wszystko to właśnie sprawia, że młodzi Polacy w dalszym ciągu chętnie emigrują w poszukiwaniu lepszej pensji.

transport zwłok z niemiec

Ilość pracujących za granicą naszych rodaków przekłada się bezpośrednio na ilość zgonów, do których tam dochodzi. W przypadku śmierci Polaka na obczyźnie jego rodzina musi zadbać o właściwie przygotowane i szybko wykonane sprowadzenie zwłok z Niemiec. Zazwyczaj wynajmowane do tego są zakłady pogrzebowe, które znają bardzo dobrze przepisy i procedury obowiązujące w poszczególnych krajach i które załatwiają wszelkie formalności w imieniu pogrążonych w żałobie członków najbliższej rodziny zmarłego.

Sprowadzenie zwłok z Niemiec to nie jedyna rzecz, jaką trudnią się tego typu zakłady. Pomagają one rodzinie nieboszczyka w załatwieniu zasiłku pogrzebowego gwarantowanego przez państwo i pochodzącego z zakładu ubezpieczeń społecznych oraz przy organizacji stypy. O ile te ostatnie czynności nie należą do skomplikowanych i bez problemu mogą się nimi zająć członkowie rodziny, o tyle sprowadzenie zwłok z Niemiec wymaga odpowiedniej wiedzy i znajomości obowiązujących procedur oraz posiadania specjalnego środka transportu i uprawnień do przewożenia zwłok. Większość zakładów pogrzebowych takie środki posiada, dzięki czemu jest w stanie zaoferować szybkie i sprawnie wykonane powierzonej im usługi polegającej na przewiezieniu ciała zmarłego.1 thought on “Zapotrzebowanie na przewoz zwłok”

  • Mój dziadek zmarł za granicą, ciężka sprawa załatwić taki przewóz samodzielnie – formalności, znajomość języka, przepisów itp. – dobrze, że są na rynku solidne firmy, które się tym zajmują.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *