Zakłady pogrzebowe w Opolu – Gdzie dawniej chowano zmarłych w Opolu?

Zakłady pogrzebowe w Opolu – Gdzie dawniej chowano zmarłych w Opolu?

Dwieście lat temu, w roku 1813 oddano do użytku główny wówczas cmentarz, który obecnie znajduje się przy ulicy Wrocławskiej. Odbywały się na nim pogrzeby katolików i ewangelików. W tamtym czasie jednakże lokalizacja nie spodobała się Opolanom. Cmentarz ulokowany był daleko, i to w negatywnie kojarzącym się miejscu przez ówczesne ubóstwo i odpychającą okolicę, w którą nie każdy chciał się zapuszczać. Chrześcijański cmentarz choć posiada długą historię, z powodu powodzi w listopadzie 1930 roku, zaprzestano chowania zmarłych, a nekropolia została na stałe zamknięta. Zatem, gdzie dziś odbywają się ceremonie pogrzebowe w Opolu?

Skąd brać informacje o zakładach pogrzebowych i cmentarzach w Opolu?

Zakłady pogrzebowe Opole Funer

Chcąc szybko i sprawnie znaleźć przydatne dane na tematy związane z branżą pogrzebową, warto skorzystać w tym celu z portalu funeralnego Funer.com.pl dla Opola. Wygodny w obsłudze serwis w przejrzysty sposób przedstawia istotne informacje o firmach pogrzebowych, w tym również adresy cmentarzy w każdej miejscowości. Oto kilka z nich znajdujących się w Opolu:

– Cmentarz Komunalny Centralny (Opole-Półwieś) przy ul. Cmentarnej 7A, 45-015 Opole

– Cmentarz Komunalny przy ul. Zielonej, 45-015 Opole

– Cmentarz Komunalny przy ul. Wyszomirskiego, 45-015 Opole

– Cmentarz Komunalny przy ul. 1000-lecia, 45-015 Opole

Portal Funer proponuje mieszkańcom Opola usługi doświadczonego zakładu pogrzebowego z Opola, który służy mieszkańcom miasta oraz okolic całodobowym wsparciem. 

Zakład pogrzebowy Zeus – Pani Małgorzaty Chabiniec – wyróżnia się niezwykłym taktem oraz szacunkiem dla rodzin, jak i samych zmarłych. Indywidualne podejście do każdego pozwala na organizację wyjątkowych ceremonii pożegnalnych, przy których w trakcie przygotowań, dbają o każdy szczegół. Pracownicy z życzliwością doradzą w każdej kwestii, a do tego w imieniu bliskich, załatwiają zasiłki pogrzebowe z takich instytucji takich jak ZUS, KRUS czy MSWiA. O każdej porze dnia i nocy przyjmują zlecenia na przewóz zmarłych na terenie kraju, jak i za jego granicami. 

Adres: Księdza Bolesława Domańskiego 4

45-819 Opole

Numery tel.: 602744473/775443945Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *